Już od wielu lat symbolem wspierania biznesu w Polsce są inkubatory przedsiębiorczości. Instytucje te mają na celu  umożliwiać rozwój przedsiębiorczych firm poprzez wdrażanie szeregu środków i usług dla biznesu.

Programy naprawcze są najpierw opracowywane i aranżowane przez ekspertów inkubatora, a następnie oferowane podmiotom zarówno tym należącym do inkubatora, jak i jego sieci kontaktów. Inkubatory różnią się między sobą sposobem  dostarczania usług, strukturą organizacyjną i typem klientów. Jedną z ich funkcji jest także przyciągnięcie kapitału zewnętrznego.

Inkubatory przedsiębiorczości powstają, by pomagać przedsiębiorstwom w początkowej fazie ich rozwoju na rynku - jest to więc lokalna przestrzeń oferująca pomoc w założeniu biznesu. Ich nadrzędnym celem jest doprowadzenie do powstania  efektywnego przedsiębiorstwa, gotowego, by samodzielnie utrzymać się na rynku.

Głównym powodem, dla którego warto uczestniczyć w inkubatorze, jest znacząca opłacalność ekonomiczna takiego przedsięwzięcia. Jako instytucja wspierania biznesu, inkubator pomaga swoim członkom pokryć koszty prowadzenia biznesu, których wartość jest dzielona na wszystkich członków. Są również inne sposoby wspomagania finansowania, którymi się posiłkuje - np. inwestowanie w rozwój swoich partnerów przez system mniejszościowych udziałów. Te jednostki pomocnicze są odpowiedzialne również za wsparcie marketingowe swoich klientów.

Proponowana przez nas usługa ma również inne cele. Wszystkie uczestniczące w inkubatorze podmioty zebrane są w jednym miejscu, co pozwala inwestorom na wymianę doświadczeń i opinii. Instytucja inkubatora wspiera też dynamiczny  rozwój przedsiębiorstw przez zmniejszanie ryzyka finansowego wspomaganych przedsiębiorstw i znaczne przyspieszanie pojawienia się danej firmy na rynku finansowym.

O nas

Głównym celem Inkubatora jest pomoc przedsiębiorstwom rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej. Swoim klientom oferujemy szeroką gamę usług nastawionych na wsparcie małych i średnich firm. Funkcjonowanie projektu jest ukierunkowane na wspomaganie rozwoju nowo powstałych firm oraz optymalizację warunków dla przepływu i unowocześnienia technologii. Chętnie pomagamy w finansowaniu zarówno projektów, które są już w zaawansowanym stadium rozwoju, jak i tych, które dopiero powstają. Współpracujemy z wielofunkcyjnymi ośrodkami, podejmującymi działania na rzecz pomocy małym, prywatnym firmom, a zatem także nowo powstałe przedsiębiorstwa mogą liczyć na szereg udogodnień z naszej strony.

Priorytetem Inkubatora jest zapewnienie naszym partnerom szeregu usług wspierających. Grupą docelową, której przede wszystkim pragniemy zaoferować swoje usługi, są małe i średnie przedsiębiorstwa. Do udziału w programie zapraszamy wszystkie firmy z potencjałem innowacyjnych pomysłów, którym pragniemy zapewnić kompleksową pomoc na najwyższym poziomie. Naszą ambicją jest asystowane przy wdrażaniu innowacyjnych technologii przedsiębiorcom, którzy nie są w stanie we własnym zakresie zrealizować inwestycji. Nasi partnerzy mogą również liczyć na wsparcie w zakresie marketingu, o który firma w początkowym etapie rozwoju zwykle nie jest w stanie zadbać sama. Dzięki promocji, którą zapewniamy, członkom Inkubatora łatwiej będzie pozyskać klientów oraz partnerów biznesowych.

Inkubator jest zarządzany przez zespół ekspertów, którzy są gwarancją najwyższej jakości usług. Nasi specjaliści, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, są w stanie zaproponować naszym klientom różnorodne i innowacyjne rozwiązania dla ich biznesu, zapewniając przedsiębiorstwom opiekę niezbędną, by móc zaistnieć na rynku. Każda współpracująca z nami firma może liczyć na wsparcie merytoryczne, przy czym naszą dewizą jest oczywiście ochrona poufności informacji. Oznacza to pełną możliwość dialogu z naszymi doradcami, którzy wspomogą ją w doskonaleniu biznesplanu i w kompletowaniu dokumentacji inwestycyjnej. Oferujemy nie tylko konsultacje dotyczące strategicznych decyzji biznesowych czy odnajdywanie potencjalnych inwestorów, ale i wsparcie po zawiązaniu spółki. 

Dzięki działaniom Inkubatora, nowo powstała firma od samego startu ma szanse cieszyć się mocną pozycją na rynku. Współpraca z naszą jednostką daje perspektywy rozwoju oraz gwarancję wiarygodności najpierw na rynku krajowym, a w perspektywie – także zagranicznym.